TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı

Trakya Kalkınma Ajansı ile Tekirdağ, Kırklareli, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında “Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” konusunda işbirliği protokolü imzalandı
“Girişimcilik Ekosisteminin Geliştirilmesi” İşbirliği Protokolü İmzalandı

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arda Toplantı Odası’nda 13 Ekim 2017 Cuma günü düzenlenen işbirliği protokolü imza törene Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN,  Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat AŞIM ve Edirne İl Milli Eğitim Hakan CIRIT katıldı.

Protokol ile Maker Eğitimleri ile Kırklareli, Edirne ve Tekirdağ Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı olarak hizmet veren ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören öğrencilere yeni nesil üretim araçlarının ve robotik sistemlerin tanıtılması; Maker Eğitimleri içerisinde yer alan araçların teknoloji odaklı kullanımının öğretilmesi ve öğrencilere üretim kültürünün aşılanması hedefleniyor. Bu amaçla öğrencilerimize, Arduino Kartı Tanıma, 3 Boyutlu Yazıcıları Tanıma, Tasarım ve Üretim Modülü ve Örnek Baskı Yapılması, Robotik Uygulamalar ve Örnek Proje Yapılması eğitimleri verilecek.

Protokol, Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut ŞAHİN, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN,  Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Murat AŞIM ve Edirne İl Milli Eğitim Hakan CIRIT tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi.

Taraflar, protokolün hayırlı olması temennisinde bulundular.

13-10-201713-10-201713-10-2017

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.