TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Endüstri 4.0 ve Gelişen Teknolojiler Konulu Seminer Müdürlüğümüz Konferans Salonunda Yapıldı

Endüstri 4.0 ve Gelişen Teknolojiler Konulu Seminer  Müdürlüğümüz Konferans Salonunda Yapıldı

Müdürlüğümüz Ar-ge Birimi tarafından düzenlenen “Endüstri 4.0 ve Gelişen Teknolojiler Semineri” 15.11.2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Kurucu Bölüm Başkanı Profesör Doktor Sayın Nihat AKKUŞ’un sunumuyla Müdürlüğümüz konferans salonunda gerçekleştirildi.

Seminerin başlangıcında konuşan Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, Tekirdağ Maarif Akademisi Projesi ile Müdürlüğümüz AR-GE biriminin koordinasyonunda öğretmen ve idarecilerin bireysel ve mesleki alandaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla eğitim, seminer, konferans ve panel gibi etkinlikler düzenlemekte olduğunu belirterek verilen eğitimler hakkında bilgi verdi.

 Bu kapsamda;

30 Eylül- 01 Ekim 2017 tarihlerinde, 5 farklı üniversiteden 5 akademisyenin katılımıyla 11 İlçe Milli Eğitim Müdürü ve her ilçeden öğretmenlerin yer aldığı toplam 40 katılımcıya yönelik “Proje Hazırlama Kursu”  düzenlendiğini, 29 Eylül 2017 tarihinde okul müdürlerine yönelik “Proje Çalışmalarında Nitelikli Fikir Geliştirmenin ve Stratejik Planlamanın Önemi” konulu seminer gerçekleştirildiğini, 11-14 Eylül 2017 tarihleri arasında, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Trakya Kalkınma Ajansı ile yapılan protokoller ve işbirliği çerçevesinde; “Mesleki Gelişim Eğitimi“ gerçekleştirildiğini ifade ederek bu kapsamda;  Süleymanpaşa’da 1.087, Çerkezköy’de 964, Çorlu’da 651 olmak üzere toplam 2.702 öğretmene eğitim verildiğini söyledi.

Tüm bu çalışmaların amacının, öğretmen ve idarecilerin, günümüz eğitim anlayışında değişik alanlarda, özellikle bilişim ve iletişim teknolojilerinde meydana gelen gelişmelerle birlikte ortaya çıkan teorik ve uygulamaya dönük konularda bilgi sahibi olmalarına katkı sağlamak olduğunu ifade eden Ersan ULUSAN;

“Endüstri 4.0 , üretim süresi, maliyetler ve kullanılan enerji miktarının arttırılması gibi üretimde kalitenin arttırılmasını hedefleyen bilişim teknolojileri ile endüstriyi bir araya getiren bir aşamadır. Bu yeni sanayi devrimine en hızlı şekilde uyum sağlayabilmek ancak bu alanda bilgi sahibi olup bu bilgiyi yüksek teknolojiyi kullanabilmekle gerçekleştirilebilir. Bizlere düşen görev, yeni nesilleri bu yeni süreç hakkında bilgilendirme, teşvik etme, farkındalık arttırma ve eğitim yoluyla hazırlamaktır.

Bizleri onurlandırdığı için Profesör Doktor Sayın Nihat AKKUŞ’a, katılımlarınızdan dolayı siz değerli idareci ve öğretmenlerimize, projede ve bu eğitimin gerçekleştirilmesinde emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

Daha sonra Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Kurucu Bölüm Başkanı Profesör Doktor Nihat AKKUŞ, “Endüstri 4.0 ve Gelişen Teknolojiler” konulu seminerini sundu. Programın son bölümünde katılımcıların soruları cevaplandırıldı. Ardından Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, Profesör Doktor Nihat AKKUŞ’a katkılarından dolayı teşekkür ederek günün anısına bir hatıra takdim etti.

 

Seminer, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü sosyal medya hesaplarından canlı yayınlanarak kamuoyuna sunuldu.

16-11-201716-11-201716-11-201716-11-201716-11-2017

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.