TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ebru Nayim Fen Lisesi Öğrencilerinden İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’a Ziyaret

Ebru Nayim Fen Lisesi Öğrencilerinden İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’a  Ziyaret

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı başından bugüne kadar; yerel, ulusal ve uluslararası projelerde ve yarışmalarda dereceye giren Ebru Nayim Fen Lisesi öğrencileri ve danışman öğretmenleri İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan ULUSAN’ı makamında ziyaret etti.

Süleymanpaşa Ebru Nayim Fen Lisesi Öğrencileri ve Danışman Öğretmenlerinin elde ettiği dereceler;

11.Sınıf Öğrencisi Yuşa Can DİNÇ’in,  Lise öğrencileri arasında yapılan “Ulusal Bilim Olimpiyatları”nda “Kimya” dalında 4 Öğrenciden Oluşan “Türkiye Ulusal Bilim Olimpiyatı Takımı”na girerek Uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil etme hakkı kazanmıştır.

Ebru Nayim Fen Lisesi, Ulusal Ajans tarafından organize edilen ve Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan “e –twinning” okulu olarak Avrupa’dan 1.211 Türkiye’den de 179 okul arasına girerek e-twinning Okulu Etiketi kazanmıştır.

Ankara Pursaklar Fen Lisesi’nde gerçekleştirilen Fen Liselerinin vizyonu çalıştayında Fizik dalında öğrenciler, Büyamin TOPDEMİR ile Ahmet Ozan ÜSTÜN adlı öğrencilerden oluşan proje ekibi,  “Yapay Zeka” konulu sunumunu gerçekleştirmiştir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın düzenlediği “Geleceğe Mektup” yarışmasında 10.Sınıf Öğrencisi Deniz DÖNMEZ, Türkiye üçüncüsü olarak Ankara’da yapılan “Ödül Töreni”nde İlimizi temsil etmiştir.

MEV okullarının bu sene 14.sünü düzenlediği proje yarışmasına Mehmet Berk YILDIRIM, Tuğcan TOPALOĞLU, Nesli BAYRAKTAR ve Azra Gülçin DURHAN adlı öğrencilerden oluşan proje ekibi, Danışman Öğretmenleri Mediha Nur EVREN danışmanlığında hazırladıkları iki kimya projesi ile katılmışlardır. Nesli BAYRAKTAR ve Azra Gülçin DURHAN adlı öğrencilerin projesi Türkiye İkincisi olmuştur.  

Kıbrıs Girne Amerikan Üniversitesi’nde (GAU) yapılan proje yarışmasında Kimya öğretmeni Mediha Nur EVREN danışmanlığında, Şevval FİDAN, Eda MERDUMAN ve Esma ATASEVEN adlı öğrencilerden oluşan proje ekibi uluslararası alanda 2. olmuşlardır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN da kendilerini ziyarete gelen ve Yerel, Ulusal ve Uluslararası yarışmalarda dereceye giren Ebru Nayim Fen Lisesi Öğrencilerini, Danışman Öğretmenlerini ve Okul Yönetimini tebrik ederek çeşitli hediyeler sundular.

12-06-201812-06-201812-06-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.