TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy Zeki ALGUR İlkokulu Açıldı

Çerkezköy Zeki ALGUR İlkokulu Açıldı

Çerkezköylü hayırsever Zeki ALGUR tarafından yaptırılan Zeki ALGUR İlkokulu düzenlenen törenle açıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çerkezköy Halk Eğitimi Merkezi Minikler Folklor Ekibi gösteri sundu. 

Törende açılış konuşmaları,  Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN, Hayırsever Zeki ALGUR, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, 25. Dönem  Milletvekili Ayşe DOĞAN, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK tarafından yapıldı. 

Açılış töreninde konuşan Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN; “ Bugün Çerkezköy’de bir hayırseverin eğitim camiasına kazandırdığı bu hizmetin açılışında yer almaktan mutluluk duyuyorum. Çerkezköy ilçemiz ciddi şekilde göç alan, her gün nüfusu artan ve yeni hizmetlere ihtiyaç duyan bir ilçemiz. Bu açılan eğitim hizmetinin okullarımızın fiziki şartlarının en iyi şekilde hazırlanması ve çocuklarımızın en modern okullarda, huzurlu  bir şekilde eğitim öğretim hizmeti almaları için milli eğitim camiası, Valiliğimiz, yerel yönetimlerimiz, belediyelerimizle, Çerkezköy özelinde hayırseverlerimizin de destekleri ile birlikte güzel hizmetleri hep birlikte Çerkezköy’de gerçekleştiriyoruz. Şuanda Çerkezköy’de 27 okulumuz bu süreç içinde yapıldı, yapılıyor ve yapılacak. Bunların 14 tanesi hayırseverlerimiz tarafından yapılıyor. Bu da ayrı bir anlam taşıyor. Özellikle Çerkezköylü hemşehrilerime  bu örnek  davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 

Tekirdağ’da ikili  eğitimden tekli eğitime geçilmesi amacıyla devlet ve hayırseverlerin katkılarıyla 78 yatırımın devam ettiğini kaydeden Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın da 11 ilçemize 11 okul yaptırması projesi kapsamında eğitim açısından, fiziki şartların iyileştirilmesi açısından  ciddi yatırımlar yapılıyor. İnşallah 2019 yılı sonu itibari ile tüm ilçelerimizde tekli eğitime geçmek için programımızı hazırladık ve uyguluyoruz. Önümüzde dar  boğaz yok. Bunu tüm arkadaşlarımızla birlikte sonuna kadar  takip ederek gerçekleştireceğiz” dedi. 

Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN “Bizim için en önemli ve en değerli olan, geleceğimiz olan, bu ülkenin gelecekte büyük ve güçlü bir ülke olabilmesi için çocuklarımızın, evlatlarımızın en iyi şekilde yetişmesi ve onların gerçekten sorgulayan, düşünen ve gelecek için bir şeyler yapabilme kaygısıyla yetişmeyen bir nesil  olması, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları doğrultusunda ve onun fikirler doğrultusunda muasır medeniyetler seviyesine ulaşacak bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerini atabilmemiz için çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmemiz gerekiyor. Bunun için de eğitimdeki akademik kaliteyi artırmak ve öğrencilerimize vereceğimiz eğitim kalitesini en üst seviyeye ulaştırabilmek için bu işin mimarı olan çok değerli öğretmenlerimizle,  velilerimizle hep birlikte uygulayacağımız ve uygulamakta olduğumuz projelerle birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diye konuştu. 

Zeki ALGUR’a teşekkür eden Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN, "Tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum. Hep birlikte biz bir oldukça, beraber oldukça bizim çözemeyeceğimiz,  altından kalkamayacağımız hiçbir problem yoktur. Önemli olan bizim birlikteliğimiz, beraberliğimiz. Biz bunu bugüne kadar başardık, bundan sonra da başaracağız” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN yaptığı konuşmasında;

Çerkezköy İlçemiz Fevzipaşa Mahallesinde bulunan 5.273.00 m² alana, Tekirdağ Valiliği ile Hayırsever Zeki ALGUR arasında imzalanan protokol ile 21 derslikli ilkokulun temel atma töreni 03.11.2017 tarihinde yapılmıştır.

Hayırsever Zeki ALGUR tarafından yaptırılan 21 derslikli ilkokulda Milli Eğitim Bakanlığı tip projesi uygulanmış olup ; İnşaat süresi 9 ay olarak planlanmış ve 31 Ağustos 2018 tarihinde tamamlanmıştır

Çerkezköy ilçemizde 18 hayırsever bağışı bulunmaktadır. 14 proje tamamlanmış, eğitim öğretim hizmeti vermeye başlamıştır. 4 hayırsever okul projemizinde yapımı devam etmektedir.

Hayırsever Sayın Zeki ALGUR’a teşekkür ediyorum.” dedi  

Konuşmaların ve yapılan duanın ardından Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN ve protokol üyeleri tarafından kurdela kesimi ile okulun açılışı gerçekleştirildi.  

Törene Vali Sayın Mehmet CEYLAN’ın yanı sıra, Büyükşehir  Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK, Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami ABBAN, 25. Dönem  Milletvekili Ayşe DOĞAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, hayırsever Zeki ALGUR ve ailesi ile ilçe protokolü katıldı.

26-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-201826-09-2018

 

 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.