TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇERKEZKÖY TÜRK TEKSTİL VAKFI MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM MERKEZİ’NE ZİYARET

21 Mart Salı günü Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürümüz Ersan ULUSAN; İl Şube Müdürleri Erol AĞIRBAŞ ve Ahmet ÇANLI ile Çerkezköy İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürlerinin katılımıyla Türk Tekstil Vakfı Mesleki Teknik Eğitim Merkezi Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonunda kalan öğrenciler sabah kahvaltısında ziyaret etti, okul yöneticilerinden okul ve pansiyonlarla ilgili bilgiler aldı, ardından öğrencilerle birlikte kahvaltı yaparak öğrenci gruplarıyla çeşitli konularda sohbet etti, onların isteklerini dinledi.
ÇERKEZKÖY TÜRK TEKSTİL VAKFI MESLEKİ TEKNİK EĞİTİM MERKEZİ’NE ZİYARET

Ardından Okul öğretmenleriyle ilk ders öncesi öğretmenler odasında bir araya gelen İl Milli Eğitim Müdürü, öğretmenlere Bakanlığımızın bu yıl Mesleki Eğitimde büyük bir atılım içinde olduğunu belirterek, öğrencilerimizin yeni teknoloji tanıyıp kullanabilen, meslek liselerimizden daha deneyimli, daha bilgili nitelikte olan sektörün istediği aranan elamanlar yetiştirmeliyiz, dedi.  Öğretmenler de öğrencilerin başarısını artırmak için çok çalıştıklarını ifade ettiler. Daha geniş zamanda daha detaylı ziyaret ve görüşmelerin yapılacağını belirterek, daha sonra Okulun bölümleri birlikte gezildi. Türkiye’de sanayi işbirliği ile yapılan 3 Proje okulundan biri olan bu okulun Tekstil ve Endüstriyel Otomasyon Atölye ve Laboratuvarları gezildi, sanayi sektörü desteği ile sağlanan, bakım ve kontrolleri yapılan makinaların öğrenciler tarafından aktif olarak kullanıldığı çok başarılı çalışmaların yapıldığı, kaliteli ürünlerin ede edildiği gözlendi.

İl Milli Eğitim Müdürü öğretmen ve öğrencilere yöneticilere başarılar dileyerek bu tür okul ziyaretlerinin devam edeceğini belirterek saat 09.00 da okul yaptıran hayırsevere teşekkür ziyaretinde bulunmak üzere okuldan ayrıldı.

 

 

22-03-201722-03-201722-03-201722-03-201722-03-201722-03-2017

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.