TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çerkezköy Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi’nin Açılışı Yapıldı

Çerkezköy Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi’nin Açılışı Yapıldı

Hayırsever Seval Ahmet Çetin çifti  tarafından yaptırılan Seval Ahmet Çetin Fen Lisesi  açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. 

Tören İstiklal Marşının Okunması, Saygı duruşunda bulunulması Halk oyunları gösterisi ve Halk Eğitim Merkezi Mehter takımının gösterisiyle başladı. 

Daha Sonra okul öğrencilerinden Muharrem Güldal tarafından okul öğrencileri adına bir konuşma yapıldı.

Programda konuşan Çetin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet ÇETİN “Öncelikle bu gün bu anlamlı günde bizlerle birlikte olduğunuz için şahsım ve ailem adına hepinize  ayrı ayrı teşekkür ederim. Bugün bizim için ilklerin yaşandığı tarihi bir güne hep birlikte tanıklık ediyoruz. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için eğitimli iş gücüne eskisinden daha çok ihtiyacımız var. İyi bir eğitimin 3 temel şartı güçlü bir alt yapı, iyi bir donanım ve eğitimde çalışan kalifiye iş gücüdür. Devletimiz bu konularda  gerekeni geleni yapmaktadır. Ancak sosyal sorumluluk bilinci taşıyan  bizlerde maddi imkânlarımızın el verdiği ölçüde devlet millet işbirliğini ortaya koymalıyız” dedi. 

İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN “Tekirdağ ilimize  bugün bir güzel eğitim yatırımının daha kazandırılmasını eğitim camiası olarak hep birlikte yaşıyoruz. Tekirdağ ilimiz 1 milyonu aşkın nüfusu ile 30 büyükşehir arasında yer almakla beraber aynı zamanda yoğun göç alan  kentlerimizden birisidir. Bu bize birçok şehircilik ve sosyolojik anlamında sorunlar ve çalışmalar gerektirse de Milli Eğitim Bakanlığı olarak bizlere de eğitim alt yapısının iyileştirilmesi ususun da bir çok görevler yüklemekte.  Ancak Tekirdağ ilimizdeki Seval-Ahmet Çetin hayırsever çiftimiz gibi birçok hayırseverimizin de katkısı ve desteği ile 16´sı hayırsever yatırımı olmak üzere Tekirdağ ilimizde 78 tane Bakanlık Projemiz eğitim yatırımı olarak sahada yerini aldı. İnşallah 500 milyonluk bu yatırımla 2019 yılı sonu itibari ile Tekirdağ ilimizde ve Çerkezköy ilçemiz özelinde tüm ilçelerde tekli öğretime geçecek olmanın mutluluğunu yaşayacağız. İlimizde 3. fen lisesini Çerkezköy’e kazandırmanın ve açacak olmanın heyecanının duymaktayız. Tekirdağ ilimizde 180 bin öğrencimize 11 bin öğretmen arkadaşımız ile birlikte onları geleceğe hazırlamanın gayreti içinde yolumuza durmaksızın devam edeceğiz. Eğitim kurumumuz ülkemize hayırlar getirsin ”diye konuştu. 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK “ Tekirdağ çok göç alan ve Türkiye´de nüfus artışı olarak ikinci sırada, yüzde 3,62 oranıyla yıllık Türkiye´de yüzde 1,2 oranıyla yer alan ilimiz. Böyle bir  nüfus artışıyla 5 bin öğrencilik dersliğe ihtiyacı var. Böyle hayırsever iş adamlarımızla bizim kendi büyükşehir olarak yatırım bütçesinin yüzde 13 eğitime ayıran 30 büyükşehir içerisinde bizde tek büyükşehir olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu yatırımlarımız devam edeceğiz, çünkü en büyük yatırım insana yapılan yatırımdır. İnsana yapılan yatırımlarında en birincisi eğitimdir.” dedi. 

Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP “ 2002´den bu yana bütçemizin en fazla pay ayrılan bölümü eğitimle ilgilidir. Bu süre içerisinde 300 bine yakın derslik kazandırıldı. Türkiye´de ki 900 bin küsur öğretmenin yaklaşık 600 bine yakını bu dönem içerisinde göreve başladı. Türkiye büyüyor. Büyüdükçe ihtiyaçları daha artıyor. Eğitime ayrılan bütçe payının artması gayet tabidir. Bu alanda hayırseverlerimizin desteklerini Türkiye genelinde görüyoruz. Çerkezköy´de bu anlamda çok şanslı. Hayırseverlerimiz tarafından yapılan 16 okul eğitime kazandırılmıştır” dedi. 

Törende konuşan Vali Mehmet CEYLAN“ Göç alan hızla büyüyen nüfusu her yıl büyük oranda artan bir ilde yaşıyoruz. Bizim  burada eğitim açısından eğitimde okullaşma açısından daha fazla çalışmamız daha fazla okullar derslikler üretmemizin gerektirdiğini bize belirtiyor. Bizler  burada hükümetimizin ve devletimizin bizlere sağlamış olduğu bütçeyi en iyi şekilde değerlendirerek ve programlayarak yeni okulların oluşmasına katkı sağlayarak toplam 76 projemizi devam ediyor. Hayırseverlerimiz bu yapmış olduğumuz çalışmalara vermiş olduğu destek okullaşma açısından bizim için çok değerli ve anlamlı. Hep birlikte geleceğimiz olan yavrularımız için gayret sarf ediyoruz. Çerkezköy ilçemizde ciddi yatırımlar oldu ve olmaya da devam ediyor. İnşallah bu yılsonu itibari ile tamamlayacağımız okullarla birlikte Çerkezköy ilçemizde 2019-2020 eğitim öğretim yılında bütün okullarımızda hedefimiz tekli eğitime geçmek ve inşallah bunu gerçekleştireceğiz. Bize düşen görevleri yapmak için gayret sarf ediyoruz. Önemli olan çocuklarımızı bilim ve bilgi açısından her anlamda donatımının sağlanması, milli ve manevi değerlerine bağlı geçmişini bilen çocukların en iyi şekilde yetiştirilmesi asıl amacımız. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Buradan yetişecek olan neslimizin Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk´ün bize hedef çizdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma açısından en iyi şekilde yetişeceklerinin inancıyla Seval-Ahmet Çetin Fen Lisesi´nin Hem Çerkezköy´ümüze hem de ülkemize hayırlı olmasını diliyorum ”dedi. 

Konuşmaların ve yapılan duanın ardından Vali Ceylan ve protokol üyeleri tarafından kurdela kesimi ile okulun açılışı gerçekleştirildi. 

Törene Valimiz Sayın Mehmet CEYLAN’ın yanısıra, Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Prof.Dr. Mustafa ŞENTOP, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa YEL, Enez KAPLAN, Büyükşehir  Belediye Başkanı Kadir ALBAYRAK, İlçe Kaymakamları 25. Dönem  Milletvekili Ayşe DOĞAN, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN, hayırsever Seval Ahmet ÇETİN ve ailesi ile ilçe protokolü katıldı.

01-10-201801-10-201801-10-201801-10-201801-10-201801-10-201801-10-201801-10-201801-10-201801-10-201801-10-2018

 

 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.