TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADEN Fen Lisesi Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’ı Ziyaret Etti

ADEN Fen Lisesi Öğrencileri İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’ı Ziyaret Etti

İzmir de düzenlenen OKSEF (Oğuzhan Özkaya Education-Karademir Science Energy Engineering Fair) Araştırma Projeleri Yarışması’nda “Bamya’ya Bir de Bu Yönden Bakın (BMB)” ve kimya alanıdaki “Sütleğen Özütü Kullanılarak Kumaşların Bazı Mekanik Özelliklerinin Geliştirilmesi” projeleri ile finale kalan öğrenciler Ayşenaz UZUN, Berk Buğra IŞIK ve Mert Burak IŞIK öğretmenleri Dr. Gülsemin SAVAŞ TUNA ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN’ı ziyaret etti. 

Kimya Projesi:

Sütleğen Özütü Kullanılarak Kumaşların Bazı Mekanik Özelliklerinin Geliştirilmesi

Kumaşların sürtme haslığı (boyama ve boya akıtma), buruşma, yanmaya ve sürtünmeye  dayanıklılık gibi özelliklerini arttırmada kullanılan, sağlık açısından zararlı kimyasallar yerine  doğal bir alternatif  elde edilmiştir.

Proje, 49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Avrupa Bölge Sergisi’nde 2. olmuş, ayrıca MEV Okulları Proje Yarışması (İstanbul), MEV Okulları Proje Yarışması (Ankara), Özel Ege Proje Yarışması  ve OKSEF’te ilimizi temsil etmiştir.

Biyoloji Projesi:

Bamya’ya Bir de Bu Yönden Bakın: BMB

Bamyanın hasattan sonra kalan meyve ve diğer kısımlarını kullanarak doğal kıvam arttırıcı, yapıştırıcı, oyun hamuru ve bağırsakları rahatlatıcı tabletler üretilmiştir.

Proje, 49. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İstanbul Avrupa Bölge Sergisi’nde 3. olmuş, ayrıca MEV Okulları Proje Yarışması (İstanbul) ve OKSEF’te ilimizi temsil etmiştir.

04-07-201804-07-201804-07-201804-07-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.