TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimiz Göreve Başladı

Bakanlığımızca Şubat ayında yapılan 30 bin öğretmen ataması kapsamında ilimizi tercih ederek yetiştirilmek üzere atanan 253 aday öğretmenimiz göreve başladı.  Aday öğretmenlerimizin göreve başlayışları esnasında müdürlüğümüzü ziyaret eden Vali Yardımcısı Sayın Aydın TETİKOĞLU, Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Halis İŞLER’le beraber aday öğretmenlerle sohbet ederek yeni görevlerinde kendilerine başarılar diledi.
Aday Öğretmenlerimiz Göreve Başladı

Aday öğretmenlere danışman öğretmenler tarafından bakanlıkça hazırlanmış yetiştirme programı çerçevesinde izleme, yöneltme ve rehberlikte bulunma, onlara mesleki bilgi beceri, tutum ve davranışlarıyla ilgili tecrübelerini aktarma ve Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde birinci performans değerlendirmeleri yapılacak.

Buna göre, yetiştirme programına alınan yeni atanan aday öğretmenler, danışman öğretmenleriyle okul içi ve okul dışı faaliyetlere, seminerlere katılacak, film izleyecek, kitap okuyacak ve şehrin tarihi mekanlarını gezecek. 

 

Toplam 24 hafta üzerinden programlanan eğitim; danışman eşliğinde sınıf içi, sınıf ve okul dışı faaliyet 14 hafta sürecek. Aday öğretmenler, toplamda 714 saatlik bir yetiştirme sürecinden geçecek. Ağustos sonunda yetiştirme programı bitecek aday öğretmenler, eylül ayında görev yapacakları illere gidecekler. 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.