TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

75. Yıl Karacakılavuz Cumhuriyet Ortaokulu´ndan Müdürlüğümüze eTwinning Ziyareti

75. Yıl Karacakılavuz Cumhuriyet Ortaokulu´ndan Müdürlüğümüze eTwinning Ziyareti

75. Yıl Karacakılavuz Cumhuriyet Ortaokulu eTwinning Programı çerçevesinde ortaklık yaptıkları “Öykü Öykü Türkiye’m” isimli projeleri hakkında İl Milli Eğitim Müdürü Sayın  Ersan ULUSAN’a bilgi verdiler. Türkçe Öğretmeni  Emel BAŞER DURAN danışmanlığında öğrencimiz Melis CAN yazmış olduğu “Sadakat” isimli öyküsü ile proje çerçevesinde oluşturan kitapta ilimizi temsil etti. Öğrencimiz proje çerçevesinde hazırlanan kitap için yazdığı hikâyesinde Tekirdağ’ın tarihi ve kültürel yerlerine yer verdi. Farklı illerden proje ortakları ile ülkemizin tarihi ve kültürel yerlerini öyküler yolu ile tanıttılar.

eTwinning Faaliyeti öğretmenlerin ülkemizden veya Avrupa ülkelerinden öğretmenler ile çevrimiçi ortak projeler geliştirebildikleri bir uygulamadır. Bu proje çalışmaları ile öğretmenler arasında bilgi ve deneyimlerin paylaşılması ve yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Projeler herhangi bir konu üzerinde olabilmekle birlikte, konuların özellikle müfredat kapsamında olması ve proje etkinliklerinde öğrencilerin aktif olması beklenmektedir.

Öğretmen ve idarecilerin üye olabilecekleri, eTwinning Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilecekleri Portalın linki: https://www.etwinning.net/tr/pub/index.htm

02-03-201802-03-2018

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.