TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Batı Marmara Ödül Töreni İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Gerçekleştirildi

5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Batı Marmara Ödül Töreni  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Gerçekleştirildi

5. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Batı Marmara Ödül Töreni
İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde Gerçekleştirildi

Bakanlığımız Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından eğitim ve öğretimde yenilikçi çalışmaları teşvik etmek amacı ile yapılan Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Batı Marmara Bölgesi ödül töreni 16.11.2017 tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzde yapılan tören ile gerçekleştirildi.

Törene; Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Haşim ALTUN, Tekirdağ Vali Yardımcısı Suat YILDIZ, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN ile ödüle layık görülen çalışma sahipleri katıldılar.

Bu yıl,  kategoriler bazında Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Batı Marmara Ödül töreninde şu çalışmalar ödül aldılar:

1. Kategori olan Öğretim Yöntem ve Teknikleri alanında:

Balıkesir-Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü-Kurumsal Alanda- “Yöntem ve Tekniğim, Özgün Materyalim”

2. Kategori olan Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler alanında:

Kırklareli-Merkez Cumhuriyet Ortaokulu-Kurumsal Alanda-“Enerji Dönüşüm İstasyonu”

3. Kategori olan Kurumsal Kapasitesinin Geliştirilmesi alanında:

Tekirdağ-Süleymanpaşa Namık Kemal Lisesi-Kurumsal Alanda-“ Geçmişin İzleri”

4. Kategori olan Eğitim Öğretime Erişim ve Yönlendirme alanında:

Balıkesir-Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü-Kurumsal Alanda- “Küçük Arkeologlar İş Başında”

5. Kategori olan Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi alanında:

Balıkesir-Altıeylül-Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi-Bireysel Alanda-“Yalakkaya ve Aşık Değerlerimizle Karışık”

Törende ilk olarak Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan ULUSAN bir konuşma yaptı. Konuşmasında eğitim ve öğretimde yenilikçi çalışma ve yaklaşımların önemine değinen İl Milli Eğitim Müdür Ersan ULUSAN;

“Bu yıl 5.si düzenlenen yarışmaların ödül sürecinin bölge finaline, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ev sahipliği yapmaktadır. Ödül sürecinde;

Öğretim Yöntem ve Teknikleri, Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler, Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi, Eğitim-Öğretime Erişim ve Yönlendirme; Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi kategorilerinde ödül verilmektedir. Bu kategoriler, öğrenme ve öğretme süreçlerinde her geçen gün önem kazanan metotlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Modern zamanlarda ortaya çıkan ihtiyaçların giderilmesi, geçmiş ile geleceğin değerlerinin harmanlanarak öğrencilerimize ve topluma aktarılması biz eğitimciler için bir zorunluluktur.

Ülkemizde özellikle son yıllarda artan bir ivme ile eğitim-öğretim süreçlerinde; bilgi ve iletişim teknolojileri,  öğretim yöntem ve tekniklerinin ve iyi uygulamaların birlikte bütünleşmesine yönelik çalışmaların arttığı görülmektedir.

Dünyada ve ülkemizde eğitim-öğretim süreçlerindeki bu bütünleşme ve uygulamalar, yeni öğrenme-öğretme yaklaşımlarındaki çağdaş kurumsal dönüşüm göz önüne alındığında, yenilikçi öğretmenler yetiştirmek, geçmişe göre daha da önemli hale gelmiştir.

Katılım ile ilgili genelgede belirtilen koşullara sahip her tür ve derecedeki kurum ile bu kurumlarda görev yapan öğretmen, yönetici ve diğer personelin başvurusuna açık olan bu ödül sürecinde, değişik kategorilerde ödül almaya hak kazanan tüm ekipleri kutluyorum. Ayrıca İlimiz Namık Kemal Lisesini, 3. Kategori olan Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi alanındaki “Geçmişin İzleri” isimli çalışması ile ödül almaya hak kazanmasından dolayı kutluyorum. Bu çalışmada emeği geçen idareci, öğretmen ve diğer çalışanları tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Katılımlarınızdan dolayı teşekkür eder, saygı ve sevgiler sunarım.” dedi.

Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme daire Başkanı Haşim ALTUN bir konuşma yaparak şunları söyledi:

“ Bugün burada Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Bölgesel Törenini yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Şu anda 12 ilimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilmekte olan ödül törenlerinde birbirinden değerli çalışmalara imza atmış öğretmen, yönetici, öğrenci ve herkese teşekkür ve tebriklerimi iletiyorum.” Bilim ve teknoloji alanındaki değişim ve dönüşümlerin büyük bir hızla ilerlediğini, bunun; kurumların değişen, dönüşen, yenilikçi organizasyonlar haline gelmesini zorunlu kıldığını belirten Daire Başkanı Haşim ALTUN, eğitim kurumlarının bu değişimden etkilenmesinin yanı sıra bu dönüşümü yönetmesi adına her zamankinden daha belirleyici konuma geldiklerini belirterek hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştiren bir eğitim sistemini amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığı için değişimi yönetebilmenin ve yenilikçi uygulamaları sürdürmenin çok önemli olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri tanıtım videosu izlendi. Sonrasında kategoriler bazında ödül kazan projeler izlendi ve ödülleri takdim edildi.

Toplantı salonundaki programın ardından yarışmada ödül alan projelerin sunumlarının yapıldığı stantlar ziyaret edilerek projeler hakkında bilgi alındı. Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü binası önünde toplu hatıra fotoğrafı çekilmesi ile Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri töreni sona erdi.

Tören programı, Tekirdağ EBA Eğitim Medyası ekibi tarafından, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

 17-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-201717-11-2017

 

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.