TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4007 TÜBİTAK Bilmeyen Kalmasın Projesi

4007 TÜBİTAK Bilmeyen Kalmasın Projesi

3-4 Ekim 2017 tarihlerinde gerçekleştirilmesi planlanan Bilmeyen Kalmasın (BİKA) Projesi kapsamında Namık Kemal Üniversitesi, Ebru Nayim Fen Lisesi, Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi ile işbirliğine gidilecektir. 10-18 yaş aralığındaki ilkokul, ortaokul, ortaöğretim çağındaki öğrenciler ile veliler ve Tekirdağ halkı projemizin hedef kitlesini oluşturmaktadır. Proje ile çocukların bilgi, beceri ve düşünme kapasitesini artırıp; problem çözme becerilerini geliştirerek, bilimsel gerçeklikler ışığında hayatla ilgili daha anlaşılır, etkili ve kalıcı çözümler sağlamalarına dair bakış açısı kazandırmayı amaçlamaktayız.

Proje kapsamında gerçekleştirilecek bilimsel sahne şovları, kreatif etkinlikler, laboratuvar çalışmaları, tematik bilim oyunları, yarışmalar ve söyleşiler ile katılımcıların temel bilimsel olguları fark etmelerinin sağlanması; araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerinin artırılması, bilimsel düşünme ve bilimi yaşama geçirme kapasitelerinin artırılması hedeflenmektedir.

Zekâ oyunları, görsel medya, robotik kodlama, 3 boyutlu yazıcı ile prototipleme, rehberlik, fizik, kimya, biyoloji gibi temel bilim alanlarında atölye çalışmaları yürütülecek, interaktif oyunlar, tematik gösteriler, yarışmalar ve sergiler ile de bilim şenliği zenginleştirilecektir.

Bu kapsamda Namık Kemal Üniversitesi’nde 4, NKÜ Çorlu Mühendislik Fakültesi’nde 4, Ebru Nayim Fen Lisesi’nde 10 ve Süleymanpaşa Bilim ve Sanat Merkezi’nde 9 olmak üzere toplam 27 atölye çalışması yürütülecektir. Ayrıca yine Ebru Nayim Fen Lisesi’nde alanlarında uzman akademisyenler tarafından 3 tane seminer verilecektir. Atölye çalışmaları öğrenci yaş grubuna göre sınıflandırılmıştır.

Atölye Çalışmalarına katılabilmek için Rezervasyon gereklidir.

Rezervasyon için:  http://tekirdag.meb.gov.tr/arge/tubitak-4007 adresinden rezervasyonlarını yaptırabilirsiniz.

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.