TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı İlimizde Coşkuyla Kutlandı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni Vali Mehmet Ceylan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Selçuk Kubilay Karslı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın halkı selamlaması ile başladı.

İstiklal Marşı’mızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı okundu.

Tören, Vali Mehmet Ceylan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Vali Ceylan konuşmasında, “Cumhuriyetimizin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 29 Ekim 1923 tarihinde “Türk Milleti’nin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare biçimi, Cumhuriyet’tir.” diyerek ilan ettiği Cumhuriyet, Türk Milleti’ne emanet edilmiş en büyük miras ve asla vazgeçilemez bir değerdir. Bu değere her zaman sahip çıkacağımızı belirterek Cumhuriyet Bayramı’mızın 94. yılını kutluyorum.” dedi.

Konuşmasının devamında, “Hak ve hürriyetlerden yoksun toplumların ayakta kalmaları ve yaşamaları mümkün değildir. Bu nedenle, bizlere düşen en önemli görev; Türkiye Cumhuriyeti´nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü sağlamak, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmayı yegâne amaç olarak kabul ederek, çalışmak ve gelecek nesillere müreffeh bir Türkiye bırakmaktır.

Her yerde ve her ferdimizle milletçe devletimizin bekası milletimizin refahı için çalışmaya, dünyanın gelişmiş ülkeleri ile her alanda yarışmaya ve evrensel insanlık değerlerinin savunulmasına öncülük etmeye,  mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya, her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız.

Bu inançla; büyük kahraman, asker ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürümeye, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkmaya devam edeceğiz.
Kahraman ecdadımızı, aziz şehit ve gazilerimizi milletimizin kalbinde ve gönlünde ebediyete kadar yaşatacak ve asla unutmayacağız.” ifadelerini dile getiren Vali Ceylan, konuşmasına;

"Biliyoruz ki; ay yıldızlı bayrağımızın altında vakit tek yürek, tek vücut ve tek millet olma vaktidir. Vakit akıl ve gönül birliği vaktidir. Vakit, ecdattan teslim alınan mirası geleceğimizin teminatı gençlere en iyi şekilde teslim edebilmek için gayret gösterme vaktidir. Bu duygu ve düşüncelerimle; başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere canlarını Türkiye Cumhuriyeti Devleti uğrunda feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyor ve en içten duygularımla diyorum ki;

Gücünü damarlarındaki asil kandan alan aziz Türk Milleti’nin Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun!" sözleriyle son verdi.

Tekirdağ Halk Eğitim Merkezi Halk Oyunları Ekibi gösteri sundu.

Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini ifade eden şiirlerin okunmasından sonra; şiir, resim ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Mehmet Ceylan ve protokol üyeleri tarafından verildi.

 

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları tören birliklerinin geçit töreni ile sona erdi.

30-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-201730-10-2017

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.