TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

13 Kasım Kurtuluş Günü Kutlama Programı Yapıldı

13 Kasım Kurtuluş Günü Kutlama Programı Yapıldı

13 Kasım Kurtuluş Günü Kutlama Programı, Vali Ali Yerlikaya’nın katılımıyla Belediye Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
İstiklal Marş’ımızın okunmasından sonra başlayan Kutlama Programı´nda ilk olarak; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın göndermiş olduğu kutlama mesajı okundu.
Ardından Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Hacı İlbey Ortaokulu öğrencisi Emirhan Babacan ve Tekirdağ Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Sümeyye Yurdanur tarafından 13 Kasım Kurtuluş Günü ile ilgili şiirler okundu.
Törende bir konuşma yapan Vali Yerlikaya, ”31 Mart 2014 tarihi itibariyle Tekirdağ’ın büyükşehir belediyesi statüsü kazanması ve merkez ilçe belediyesinin Süleymanpaşa olması vesilesiyle, önümüzdeki yıldan itibaren 13 Kasım’ı, Süleymanpaşa Belediyesi’nin öncülüğünde, Süleymanpaşa’nın Kurtuluşu olarak kutlayacağız.” dedi. Konuşmasına,” Bizim topraklarımızın her tarafında şüheda kanı var, gazilerimizin kanı var.” diyerek devam eden Vali Yerlikaya, “92. sini kutlamış olduğumuz 13 Kasım Kurtuluş Günü’müzün kutlu olmasını diliyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” Dedi.
Vali Ali Yerlikaya’nın konuşmasının ardından Süleymanpaşa Belediye Konservatuarı Halk Oyunları Grubu tarafından sunulan Halk Oyunları Gösterisi ile program sona erdi.
Törene; Vali Ali Yerlikaya, Garnizon Komutanı Vekili Akbulut Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, il protokolü, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.


13 KASIM13 KASIM13 KASIM13 KASIM13 KASIM13 KASIM13 KASIM

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 77

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.