TEKİRDAĞ İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"11 İLÇEYE 11 OKUL PROJESİ" PROTOKOLÜ İMZALANDI.Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından "11 İlçeye 11 Okul Projesi" kapsamında yapılacak olan eğitim tesisleri(özel eğitim okulu, ilkokul, ortaokul, lise, spor salonu)  işine ait protokol Tekirdağ Valiliği´nde Vali Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak tarafından imzalandı.

 

Protokol imza töreninde konuşan Vali Ali Yerlikaya" 6360 Sayılı Kanun uyarınca 14 ilde  büyükşehrimiz kuruldu, İl Özel İdarelerimiz kapandı ve görevlerinin büyük bir kısmı Büyükşehir Belediyesi´ne geçti. İl Özel İdaresi bütçesinin % 20´sini eğitim yatırımları için ayırıyordu. Bu görev de Büyükşehir Belediyemize geçti. Büyükşehir Belediyemiz  2014 yılı sonu itibariyle kendi bütçelerinden eğitim yatırımları için gereken ödeneği ayırdılar. Planlanan yatırımları Milli Eğitim Bakanlığı  da onayladı."dedi. Büyükşehir Belediyesi´nin yaptığının takdire şayan olduğunu belirterek, "Kadir Albayrak Başkanımıza, Büyükşehir Belediyemize, Meclis Üyelerimize, Encümenimize ve İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler´e bu proje için teşekkür ediyorum. En kısa zamanda gerekli çalışmaların yapılarak okullarımızın hizmete açılması temennisiyle projenin ilimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İmza töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, günümüz koşullarında belediyecilik anlayışının değişmesi gerektiğini belirterek, “Belediyeler sadece rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında sosyal yaşamı ilgilendiren her konunun içinde olmalılar. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak hizmet yelpazemizin çok geniş olduğunu belirtmek istiyorum. Eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almaları için 11 ilçemize 11 okul yapacağız. Yapacağımız okul ve tesislerimiz şimdiden tüm ilçelerimize hayırlı olsun."dedi.

İmza töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler’in yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Yazan, Genel Sekreter Yardımcısı Prof. Dr. Tamer Dodurka ve Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Özcan Kabak da hazır bulundu.

11 İlçeye 11 Okul projesinin detayları aşağıdaki gibidir:

ÇERKEZKÖY             İlkokul                             24 Derslikli                 720 Öğ.

ÇORLU                      Spor Lisesi                        24 Derslikli                  720 Öğ.

ERGENE                     İlkokul                              24 Derslikli                  720 Öğ.

HAYRABOLU            Spor Salonu (Küçük Tip)  Hasan Y.Kurt Ortaokulu

KAPAKLI                   Ortaokul                             40 Derslikli              1200 Öğ.

MALKARA                 Ortaokul                            24 Derslikli                 720 Öğ.

M.EREĞLİSİ               İlkokul                               21 Derslikli                 630 Öğ.

MURATLI                    İlkokul                              21 Derslikli                 630 Öğ.

SARAY                       Mes. ve Tek. And. Lisesi   40 Derslikli-              1200 Öğ.

SÜLEYMANPAŞA     Özel Eğitim Okulu                                                120  Öğrenci

 

ŞARKÖY                     İlkokul                               24 Derslikli                 720 Öğ.


11 İLÇEYE 11 OKUL PROJESİ PROTOKOLÜ11 İLÇEYE 11 OKUL PROJESİ PROTOKOLÜ11 İLÇEYE 11 OKUL PROJESİ PROTOKOLÜ11 İLÇEYE 11 OKUL PROJESİ PROTOKOLÜ11 İLÇEYE 11 OKUL PROJESİ PROTOKOLÜ

100. Yıl Mahallesi İnci Sokak No 15 59100 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ - 0 282 261 21 20 / 261 20 11 / 261 20 77 / 261 08 36 / 261 53 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.