Mesleki Eğitim Hareketliliğim: "Gizli Yeterlilik"e Giden Hareketlilik (Mobilities as pathways to "hidden competences" - myVETmo) Projesi

Proje Türü: Avrupa Komisyonu


Proje Özeti: Yeni eğitim öğretim yöntemleri dezavantajlı ve engelli gençlerin yeterliliklerini arttırma ve onlara özgüven kazandırma konusunda önemlidir. Uluslar arası hareketlilikler de geleneksel eğitimden farklı olarak bu hedef grubun hem iş bulma fırsatı yakalamalarına, hem de onların sosyal ve öz yeterliliklerini arttırmalarına yardımcı olabilecek niteliktedir. Proje bu noktada dezavantajlı gençlerin iş yaşamına daha iyi adapte olabilmeleri için, okul yaşamından iş yaşamına geçişte gençlere destek olmayı hedeflemektedir. Ayrıca bu proje dezavantajlı gençlere modern uluslar arası eğitim ve öğretim ortamında yüksek kalitede hareketlilikler sağlayan bir mesleki eğitim ve öğretim sistemine katkı sağlamayı hedeflemektedir. Proje kapsamında; Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Düsseldorf Bölgesel Hükümeti (Almanya), Paderborn Üniversitesi (Almanya), Raseko Mesleki Eğitim Merkezi (Finlandiya), Eğitim ve Zanaat Vakfı (Almanya), Endülüs Bölgesel Hükümeti (İspanya), Berufskolleg Rheydt-Mülfort für WuV - Mesleki Eğitim Merkezi (Almanya), Lille Bölgesel Eğitim Akademisi (Fransa) ortaklık etmektedir.


Projenin Başlama-Bitiş Tarihleri: 31.12.2016 - 30. 12.2018

 

Bu proje Avrupa Komisyonu’nun desteğiyle finanse edilmiştir. Bu yayın sadece yazarın görüşlerini yansıtmaktadır ve Komisyon burada yer alan bilgilerin herhangi bir şekilde kullanılmasından sorumlu tutulamaz.